LAUTAKUNNAT


Valtuuston vaaliltk(1/3)
Hanne Partanen

Elinvoima- ja omistajaohjausyksikkö ( 3 )
Ilkka Hiltunen, pj.            
/ Henk.koht.varajäsen  Tuomo Kuokkanen      

Hyvinvointilautakunta    (3/ 9 )   
Niina Pekkanen, pj.
/ Henk.koht.varajäsen   Kirsti Hiltunen
Jari Hiltunen
/ Henk.koht.varajäsen  Tapani Parkkonen           
Paula Tuononen
/ Henk.koht.varajäsen  Kati Turunen       

Kaupunkirakennelautakunta  (3/9 )     
Jyrki-Pekko Kinnunen, vpj.
/ Henk.koht.varajäsen  Tomi Kervinen
Eveliina Kanniainen
/ Henk.koht.varajäsen  Sini Turunen
Mika Aaltonen
/ Henk.koht.varajäsen  Tomi Jämsä

Keskusvaalilautakunta 5 varsinaista jäs. 7 varaa                                 
Tomi Jämsä, pj. puh. 050 302 7992/ tomi.jamsa@gmail.com  
3. varajäsen  Willhard Vuori, puh. 0504087455/willeVuori@gmail.com                                                                                                                 

Kiinteistötoimitusten uskotut miehet   (3/9)                         
Kaisa Vallius, puh. 045 8451 197/ vallius3@gmail.com
Tomi Kervinen, puh. 050 354 4334/ kervinen.tomi@gmail.com
Tapani Parkkonen, puh. 050 517 4988/ tapani.parkkonen@elisanet.fi

Osallisuus- ja yhteisötoimikunta  ( 7 )       
Hanne Partanen, pj.
/ Henk.koht.varajäsen  Paula Tuononen

Siun sote neuvottelukunta  (2/ 7 )               
Niina Pekkanen, pj.
/ Henk.koht.varajäsen  Kirsti Hiltunen
Tomi Kervinen
 / Henk.koht.varajäsen  Heikki Laukkanen              
                                                                                     
Tarkastuslautakunta ( 1/5 ) 
Lilja Surakka (pj), puh. 050 544 1115, lilja.surakka@telemail.fi                           
  / Pentti Lappalainen, puh.  050 521 1511, lappalainen.pentti@kolumbus.fi                

Käräjäoikeuden lautamiehet  (1/2)           
Tapani Parkkonen

Keski-Karjalan musiikkiopiston johtokunta
Liisa Hiltunen

/ Henk.koht.varaj. Eveliina Kanniainen

 

Rakennus- ja ympäristöjaosto ( 2/5 )                           
Pirjo Nissinen   
/ Henk.koht.varajäsen  Kirsti Hiltunen                   
Mika Aaltonen
/ Henk.koht.varajäsen  Heikki Laukkanen
                                                                                  

Edustukset muissa yhteisöissä

Pohjois-Karjalan Maakuntaliitto
Hanna Huttunen, hallituksen puheenjohtaja,  puh. 0400 673 114, hanna.huttunen@puukeidas.fi

Pohjois-Karjalan maakuntavaltuusto
Ilkka Hiltunen                                                         
/ Henk.koht.varaj. Hanne Partanen

PKKY (Pohjois-Karjalan Koulutuskuntayhtymä) valtuusto
Sini Turunen
, puh. 050 465 0654/ sini.turunen@outlook.com 
/ Henk.koht.varaj. Heikki Laukkanen, puh. 040 564 7661                                 

Siun sote valtuusto                            
Tuomo Kuokkanen
/ Henk.koht.varaj. Kirsti Hiltunen, puh. 050 530 2838/ kirsti.hiltunen@gmail.com
Lilja Surakka
/ Henk.koht.varaj. Jarmo Pakarinen, puh. 0500 576 424/ pakarinen.jarmo@gmail.com


 


Vi(h)reä ja voimakas Outokumpu

Jotta jokaisen outokumpulaisen kotona olisi kaikki hyvin.
Tule mukaan – väilitä ja vaikuta.